Uszczelniacze i uszczelki

Uszczelniacze różnych wariantów są niezbędne w pneumatyce i hydraulice siłowej, gdzie pełnią funkcję uszczelniającą. W naszym asortymencie mogą znaleźć Państwo duży wybór uszczelek i oringów w pełnej gamie wymiarowej i z różnych materiałów.

Uszczelki stosowane są w miejscu połączenia dwóch lub większej liczby elementów ze sobą. Wykorzystywane są głównie w systemach ciśnienia gazu, czyli w pneumatyce, a także ciśnienia cieczy, czyli w hydraulice. Również mogą być wykorzystane w celu odgrodzenia cieczy lub gazu od wnętrza danego obiektu. Jednymi często stosowanych uszczelek są oringi, które mają kształt torusa – są one produkowane w różnych wymiarach i dzięki swojemu kształtowi działają dwustronnie i samoczynnie jako elementy uszczelniające. Pod wpływem ciśnienia działają z wysoką siłą uszczelniającą, jednocześnie mogą być stosowane w szerokim zakresie temperaturowym. Oringi wytwarza się z tworzyw sztucznych elastomerowych.

Dostarczamy uszczelniacze do urządzeń, maszyn, podzespołów i instalacji pneumatycznych i hydraulicznych. To elementy o różnych wymiarach i kształtach, dlatego mogą Państwo indywidualnie dopasować je do potrzeb. Jeżeli potrzebne jest wsparcie techniczne, jesteśmy w stanie dopasować je specjalnie do przedstawionych wymagań, aby zapewniały niezawodne działanie. Wiemy, jak ważne jest precyzyjne dobranie takich elementów, dlatego prosimy o skontaktowanie się z nami, jeżeli mają Państwo wątpliwości do wyboru określanego wariantu uszczelki czy oringa.

Zapraszamy do sprawdzenia oferty uszczelniaczy oraz pierścieni!