Łożyska kulkowe – zwykłe, skośne i poprzeczne

Sprzedajemy łożyska kulkowe w konkurencyjnych cenach! To doskonałe produkty niezbędne w niemal każdej maszynie czy urządzeniu. W głównej mierze służą do zminimalizowania tarcie między dwoma obracającymi się względem siebie elementami. Z racji na różną specyfikację sprzętów – analogicznie możemy wyróżnić zróżnicowane łożyska: zwykłe, skośne i poprzeczne. Dystrybuujemy elementy charakteryzujące się odpornością na wysokie prędkości i obciążenia. Współpracujemy z topowymi producentami, dzięki czemu mamy pewność, że oferujemy Państwu różne wielkości, wymiary i sposoby wykonania łożysk. Także tych, wykorzystywanych w innej specyfikacji – znajdą Państwo u nas także łożyska ślizgowe i liniowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty Klientów z Łodzi i okolicznych miejscowości.

Gdzie stosuje się łożyska kulkowe?

Ze względu na swoją uniwersalność łożyska kulkowe stosuje się w niemal wszystkich gałęziach przemysłu. Występują w wielu wariantach konstrukcyjnych i rozmiarowych, dzięki czemu można dopasować je do każdego komponentu maszyny. Jak sama nazwa wskazuje – elementem tocznym są w nich kulki. Wykonuje się je wraz z profesjonalnymi, służącymi ochronie blaszkami oraz uszczelkami wypełnionymi smarem. Łożyska mogą być wykorzystane w określonych warunkach technicznych, takich jak m.in. temperatura od -30○C, aż do 100○C.

Rodzaje łożysk kulkowych

Łożyska kulkowe zwykłe posiadają prostą konstrukcję, a co za tym idzie, są jednym z najtańszych rodzajów tego produktu. Występujące w wariancie jednokierunkowym, przenosząc znaczne obciążenia w jednym kierunku lub dwukierunkowe – w dwóch. Nie przenoszą obciążeń ściśle promieniowych. Ten rodzaj łożysk jest produkowany w wielu wersjach i klasach dokładności.

Łożyska kulkowe skośne – do tej grupy zaliczymy wyłącznie łożyska precyzyjne w najwyższych klasach dokładności, stosowane przede wszystkim w przemyśle obrabiarkowym oraz motoryzacyjnym jako piasty kół jezdnych. Łożyska te przenoszą pełen wachlarz obciążeń, współpracując najczęściej z innymi łożyskami. Należą do wrażliwych na ugięcia wału.

Łożyska kulkowe poprzeczne charakteryzują się bardzo prostą konstrukcją, jak i również przenoszeniem znacznych prędkości obrotowych. Mogą być poddawane obciążeniom promieniowym oraz niewielkim obciążeniom osiowym. Kulkowe łożyska poprzeczne stosowane są w każdej dziedzinie przemysłu.