Łożyska ślizgowe – suche, olejowe, powietrzne, hydrodynamiczne i hydrostatyczne

Oferujemy łożyska ślizgowe wszystkich grup cenowych – pochodzące od różnych producentów. Szczegółowe informacje o oferowanych produktach udzielamy indywidualnie na życzenie klienta – telefonicznie lub mailowo. W naszym sklepie kupisz łożyska ślizgowe suche, olejowe, hydrostatyczne, hydrodynamiczne i powietrzne. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ich parametrami i składania zamówień. Ofertę kierujemy do Klientów z Łodzi i okolic.

Jakie rodzaje łożysk ślizgowych mamy w sprzedaży?

Łożyska suche – powstają ze sztucznego tworzywa takiego jak teflon, brąz lub żeliwo. Należą do tych łożysk, które smaruje się okresowo lub w ogóle. Z powodzeniem wykorzystają je Państwo do połączeń, na które oddziałują niewielkie obciążenia.

Łożyska olejowe to takie, które dzieli się na kilka części. Podstawowym podziałem jest część korpusu komponentu smarowana olejem i reszta, bez nakładanego produktu. W trakcie ruchu pomiędzy powierzchnią wału i panewką powstaje cienka warstwa oleju, potrzebna do podtrzymania wału. Ten rodzaj łożysk można podzielić na hydrostatyczne i hydrodynamiczne. Pierwsze z nich, czyli łożyska hydrostatyczne pracują dzięki dostarczanemu między dwa elementy oleju pod ciśnienie. Drugie – łożyska hydrodynamiczne należą do bardziej zaawansowanych technicznie. Można powiedzieć, że dochodzi w nich do automatycznego zabezpieczenia, poprzez samodzielne tworzenie się filmu olejowego w momencie, gdy w szczelinie między wałem a panewką dochodzi do tarcia.

Łożyska powietrzne – jak sama nazwa wskazuje – pracują dzięki sprężonemu powietrzu dostarczanemu bezpośrednio do panewki. Tworzy ono tzw. poduszkę ochronną między elementami trącymi, zabezpieczając je przed uszkodzeniem. To doskonały wariant do wałów narażonych na niewielkie siły promieniowe.